RK-NEvolejte.cz

Život v zahradě

>> základní info<<

stav: tato nemovitost již není v nabídcecena: 10.750.000,- Kčnastěhování: do 60 dníprověřeno: ano

>> popis nemovitosti

Za druhým louňovickým rybníkem sjedete z hlavního tahu Praha – Říčany – Kostelec nad Černými lesy a přes hráz odbočíte směrem k malebné, do mírného svahu zasazené obci, nad kterou se tyčí 100 leté stromy. Patrně se vedle nové adresy blížíte také k jednomu z nejrozsáhlejších komplexů bukového lesa ve středních Čechách a národní přírodní rezervaci Voděradské bučiny. Když minete několik osobitých větších domů, přijedete širokou světlou a udržovanou ulicí poetického názvu Ke Studánce. S nádherným lesem v zádech a obklopeni klidem, stojíte před dvoupodlažní moderní vilou, ze které je na první pohled patrný záměr architekta Petra Hájka splynout se svým klidným prostředím a přesto zůstat originální. Charakteristická barva pálené lícové cihly, velké prosklené plochy s dřevěnými francouzskými okny či netradiční atiky prozrazují, že se jedná o individualizovanou stavbu s promyšleným konceptem bydlení.

Základní myšlenka, která provázela téměř dvouletou práci na návrhu domu, zněla: život v zahradě. Tak se budete cítit v kterékoliv části 50 m2 prostorného společenského centra domu sestávajícího z jídelny, kuchyně a obývacího pokoje s centrálním krbem, jehož umístění ve středu domu Vám může symbolicky připomínat úlohu ohniště v tee-pee.. Se zahradou budete mít bezprostřední kontakt hned třemi, na východ, západ a jih orientovanými francouzskými okny a zmiňovanými prosklenými velkoplošnými okny. Díky umístění na mírně svažitém pozemku a důmyslně navrženému systému zídek terasy, zůstává obývací pokoj v naprostém soukromí s nádherným výhledem na vzrostlý bukový les z jedné strany a vstupem na západní zahradu ze strany druhé. Právě přímý průchod na východní terasu nebo západní anglický trávník přirozeně rozšiřuje obývací pokoj o další desítky čtverečných metrů a zapojuje zahradu do života v domě. Interiérovým prvkům dominují přírodní materiály – dřevo a lícové zdivo z pálené cihlářské hlíny. Barvy v celém domě jsou laděny tak, aby dům samotný nekonkuroval pestrobarevné přírodní scenérii, kterou vidíte z jakéhokoliv okna domu.

Dům je výjimečně světlý a vzdušný, atmosféra se barevně mění s postupujícím dnem. Ranní náladu východního slunce si budete vychutnávat se šálkem kávy na terase, díky neprosklené a zateplené jižní stěně shledáte v domě příjemné klima přes poledne, v podvečer se celý dům přenese více ke středozemí, prozářený žlutooranžovým proudem paprsků zapadajícího slunce. Pro větší soukromí nebo také úplnou změnu atmosféry vám postačí sklopení dřevěných lamelových žaluzií.

Ve spodním podlaží budete vedle technické místnosti (sklad), šatny a WC využívat druhou koupelnu se sprchovým koutem a domácí saunou. Tato místnost zároveň poskytuje druhý vstup do domu ideální po sportovních aktivitách či pro péči o domácí mazlíčky.

V druhém podlaží najdete východně orientovanou ložnici s vysokým dřevěným stropem, kde vás probouzí ranní slunce a zpěv ptáků. Z ní můžete vstoupit z jedné strany do obytné šatny s okny o výměře 10.5 m2 nebo do koupelny se sprchovým koutem, vanou a dvěma umyvadly. Zrcadlově postavené dětské pokoje o výměře 15.8m2 nabízejí dostatek prostoru i světla, v každém z pokojů je navíc výklenek určený pro velkou šatní skříň. Spojovací “křižovatkou” v druhém podlaží je velká hala (16.3 m2) s dřevěným stropem a přiznanými trámy. Je to prostor, který má sloužit k různým účelům v různých etapách života. Pro rodiny s dětmi je to skvělá herna a místo, kde lze posedět ‘jen tak v županu’. Pro studenty a mladistvé prostor pro cvičení, tanec nebo učení na zemi. Pro dospělé zase prostor pro velkou knihovnu, houpací křeslo nebo masivní pracovní stůl.

Za pouhých 30 minut jízdy opustíte pulzující Prahu a otevřete dveře auta na své zahradě, kde vás překvapí neuvěřitelný klid a pokoj, můžete se z hluboka nadechnout čerstvého lesního vzduchu. V noci budete nechávat otevřená okna.

Pár kroků od domu je pečlivě udržovaný vstup do přírodní rezervace Voděradské bučiny, která se táhne desítky kilometrů až k řece Sázavě. Cesty jsou celoročně udržované, zpevněné štěrkem, ideální pro procházky s kočárkem, jízdu na kole, běh nebo zimní běžkování.

Obec Louňovice zároveň nabízí nově rekonstruovanou školku, školní autobus do nedaleké školy, vybavenou samoobsluhu několik hospod s dobrým jídlem (z toho i jednu nekuřáckou). Velkým plusem jsou také výborné sousedské vztahy a několik starousedlických akcí během školního roku (vánoční zpívání s horkými kaštany a svařeným vínem, velikonoční koledování, utkání místního fotbalového klubu, pálení čarodějnic, drakiáda pro děti a jejich rodiče, divadelní spolek a jeho pravidelná divadelní vystoupení aj.)

Prohlídky objektu uskutečňujeme po předchozí telefonické domluvě 24h předem.


 >> vyřizuje:

Petr Kalkus tel.: 601344678 email: info@petrkalkus.cz


Categories: , , ,

hlavní foto
půdorys-1NP
ob-kuch-jídlena1
krb-a
krb-b
kuchyně-a
bar+kuchyně
do-not-worry
jidelna
dreams
pohled-ven-JV
bar
zimní-zahrada
koupelna - 2a
koupelna - 2b
sauna
půdorys-2NP
ložnice-a
ložnice-b
dětský pokoj-2a
dětský pokoj-1b
dětsky pokoj-1a
hala a
hala-b
ďům Z
pohled SZ
pohled JV
terasa
obec Louňovice
les
dum-J_neni-v-nabidce
 
Comments

No comments yet.

 
Random Items
 
hlavni-foto-2
Zde může být Vaše nemovitost
jIRSIKOVA
5 minut v klidném Karlíně
Jungmannova
Prostorná, zrekonstruovaná 2+1/B, 65 m2 v Labské K. II