RK-NEvolejte.cz

Genius loci v Podkrkonoší

>> základní info<<

stav: PRODÁNOcena: 4.150,000,- Kčnastěhování: ihned prověřeno: ano

>> popis nemovitosti

Prodáme zrekonstruovaný rekreační objekt pod Zvičinou v Podkrkonoší. Kamenná a pískovcová chalupa se stodolou a cca 4000 m2 zahrady se nachází na krásném místě – (polo)samotě u lesa, 300 m od posledního domu v malebné vesničce cca 5km od Miletína – rodiště Karla Jaromíra Erbena. S možností trvalého bydlení, objekt je vhodný ke komerčním, zejména rekreačním, účelům nebo k provozování vlastního hospodářství či kreativní činnosti. Prodává se včetně veškerého stávajícího vybavení.

Ve výšce 414 m nad mořem, na první dojem velmi charismatické a tiché místo s okázalým výhledem si Vás získá svojí uklidňující atmosférou. Na pozemku stojící vysoké břízy, modřín, javor nebo dvě vzrostlé lípy u vjezdu do objektu budou zřejmě jedním z důvodů. Většina pravidelně udržované horní zahrady (cca 2000 m2) je ve stínu několika ořešáků a dvou památečních, pěkně rostlých jabloní, které nepřestanete obdivovat při relaxaci v obytné, do zahrady otevřené části stodoly. 

Samotný dům si po citlivé rekonstrukcí zachoval svoji tvář z konce předminulého století. Metrové zdi, klenuté stropy, pískovcové nebo masivní dřevěné zárubně s šířkou dveří až 120 cm Vám budou připomínat původní charakter bydlení, který oceníte zejména v letních horkých měsících. Technickým stavem a vybaveností objektu se však budete těšit komfortu očekávaném spíše v dnešní moderní domácnosti. Kompletně nová elektroinstalace, rozvody vody, dřevěné nebo keramické podlahy, vestavěná horkovzdušná trouba, sklo-keramická deska, mikrovlnná trouba, vysokorychlostní internet, koupelna se dvěma umyvadly, sprchový koutem a oknem do zahrady jsou praktickými doplňky vkusně zdobící estetiku místa. V rámci rekonstrukce, po výměně většiny prvku dřevěné nosné konstrukce, byla nově vybudována půdní vestavba se čtyřmi ložnicemi a samostatným záchodem. Zde jsou příčky sádrokartonové, střešní okna od firmy Velux s výhledem do zahrad, krytina je od firmy Bramac. Po návštěvě prázdného klenutého pískovcové sklípku budete inspirování již plánovat jeho využití, podobně tomu bude i v případě dnešní technické místnosti postavené z opracovaného pískovce – původně chléva.

V domě se v současnosti vytápí krbovými kamny (světnice) a el. přímotopy, voda je z obecního vrtu, na spodní hranici pozemku vede plyn do vesnice.

Díky zdejšímu klimatu a úrodné půdě zde nejdete velmi dobré podmínka pro vaše pěstitelské záměry. Na horní zahradě budete přes rok sklízet třešně, višně, ořechy, jablka, ořechy nebo kanadské borůvky, spodní zahrada se 70 let starými švestkami a jabloněmi je v současnosti oblíbenou oázou oveček. Obec s cca 250 obyvateli je vzdálená 8 km od Dvora Králové nad Labem, 10km od Hořic, do Hradce Králové se dostanete autem za 40 minut. Symbolem zdejšího kraje je kopec Zvičina (671 m.n.m.), kam vede několik z mnoha zdejších turistických a cyklo tras do místní vyhlášené rozhledny a restaurace. Zde si, po lyžování na místním svahu, určitě oblíbíte výtečný výtečnou kuchyni nebo horký svařák. 

Patří-li mezi Vaše kritéria romantika, objekt určitě navštivte. Stanete-li se novými majiteli, zřejmě velmi rychle si navyknete na pískovcovou terasu, kde po večerech budete naslouchat tichu okolních polí a lesa a stejně jako současní majitelé, nepřestanete si vychutnávat všudypřítomný genius loci tohoto ojedinělého místa.


 >> vyřizuje:

Petr Kalkus tel.: 601344678 email: info@petrkalkus.cz


Categories: , , , ,

hlavni-fotoo
hlavni-foto
pohled-z-ložnice3
stodola-dum
houpacka
houpacka-2
chalupa-a
stodola-sezení
disney1
predsin
svetnice-a
svetnice-b
kuchyne-a
kuchyne-b
predsin2
koupelna
kuchyne-a
kuchyne-b
loznice-a
pohled-z-ložnice
loznice1b
loznice-2
loznice-3
loznice-3b
loznice-4
loznice-4b
podesta
sklípek
stodola
chlev
stodola-a
tramp
vjezd
vyhledy
vyhledy2
ovecky
 
Comments

No comments yet.

 
Random Items
 
exterier-dum
Slunné 3+1/L s garážovým stáním (Stodůlky)
hlavni-foto_REZ
Jižní byt 2+kk/L, 49 m2 na Střížkově
hlavni-foto
Čistý, stometrový byt 3+1/4L na MP